Лагерь для украинских детей

Kauno ukrainiečių bendrijos sekmadieninė mokykla „Barvinok“ kartu su mūsų bažnyčia pirmąją rugpjūčio savaitę, organizavo Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečių vaikams dieninę stovyklą, kurioje dalyvavo nuo karo pabėgusieji ukrainiečių vaikai. Iš viso dalyvavo apie 50 vaikų. Stovyklos tema buvo „Didvyriai tarp mūsų“. Stovyklos metu su vaikais buvo aptarinėjama didvyriškumo tema, buvo svarstoma, ką reiškia būti didvyriu ir kaip juo gali tapti kiekvienas iš mūsų.
Vaikams buvo organizuotos edukacinės programos su policijos pareigūnais, greitosios pagalbos darbuotojais bei ekskursija į priešgaisrinę ir gelbėjimo tarnybą. Tokiu būdu vaikai susipažino su žmonėmis, kurie yra pasišventę savo darbui ir, esant reikalui, yra pasiruošę paaukoti savo gyvybę už kitus.
Be to, užsiėmimų metu prisiminėme vieną ypatingą didvyrį žmonijos istorijoje Jėzų Kristų, kuris paaukojo savo gyvybę už žmonių nuodėmes ir tapo pasaulio Gelbėtoju.
Stovyklos metu vaikai darė darbelius, susijusius su Ukrainos simboliką, buvo kalbėta apie Ukrainos kultūrą ir tradicijas. Taip pat turėjome ekskursiją į Lietuvos Jūrų muziejų bei Delfinariumą. Pakeliui aplankėme indėnų kaimą, kuriame susipažinome su Amerikos indėnų kultūra ir gyvenimu.
Visą savaitę džiugino geras oras ir šilta stovyklos aplinka, buvo jaučiama Dievo ramybė ir pagalba.
Sekmadienį, pasibaigiant stovyklai, vaikai dalyvavo programoje vaidindami, dainuodami dainas, deklamuodami eilėraščius. Iš Ukrainos atvykę mokytojai padėjo organizuoti ir vykdyti stovyklos veiklą.
Ši stovykla buvo dideliu palaiminimu, tiek vaikams ir jų tėvams, tiek ir visai Kauno ukrainiečių bendrijai.
Tikimės, kad mūsų draugystė su vaikais tęsis toliau ir mes bendraudami su jais galėsime palaikyti juos dvasiškai, padėsime jiems atrasti Dievą ir, bėgant laikui, integruotis į mūsų visuomenę.

Вам может также понравиться...